KURS Z FIZYKI

Drodzy Studenci kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego,

Już niedługo spotkamy się na zajęciach z biofizyki, w trakcie których wspólnie będziemy zgłębiać podstawy fizyczne procesów biologicznych przybiegających w organizmie człowieka, analizować wpływ czynników fizycznych na ludzki organizm oraz poznawać różne fizyczne mechanizmy wykorzystywane w diagnostyce i terapii.

Aby skutecznie osiągnąć te cele, bez wątpienia potrzebna będzie solidna podstawowa wiedza z fizyki z zakresu szkoły średniej. Wielu z Was nie zdawało egzaminu maturalnego z fizyki, część miała tylko pewien kontakt z tym przedmiotem w klasach o profilu biologiczno-chemicznym. Chcemy Wam zaproponować krótki kurs, którego celem jest przypomnienie najważniejszych zagadnień z zakresu fizyki szkoły średniej. Ma on  ułatwić  zrozumienie zagadnień, które będą omawiane na zajęciach z biofizyki. Wielu Waszych kolegów ze starszych lat postulowało przeprowadzenie takiego kursu. Biorąc to wszystko pod uwagę postanowiliśmy zorganizować taki „wyrównujący” kurs i serdecznie zaprosić Was do wzięcia w nim udziału.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa należy przesłać  e-mail zwrotny zawierający imię i nazwisko oraz kierunek studiów. Uczestnicy kursu będą zgodnie z ustalonym harmonogramem samodzielnie opracowywać określone partie materiału z zakresu fizyki szkoły średniej. Można w tym celu wykorzystać podręcznik dostępny bezpłatnie na stronie: https://ilf.fizyka.pw.edu.pl/podrecznik.  Weryfikacja wiedzy będzie polegała na samodzielnym rozwiązaniu otrzymanych od nas drogą mailową 12 zestawów zawierających po  10 zadań testowych i odesłaniu kart odpowiedzi.  Kartę odpowiedzi należy przesłać w terminie określonym w harmonogramie na wskazany w nim adres.

W imieniu nauczycieli akademickich Katedry Biofizyki oraz wszystkich, którzy tworzyli ten kurs zapraszamy do udziału i życzymy sukcesów.

Dziekan                                                                  Dziekan                                                 Kierownik

Wydziału Lekarskiego I                                      Wydziału Lekarskiego II                            Katedry Biofizyki