Proces dyplomowania na Wydziale Medycznym

Aktualizacja procesu dyplomowania na Wydziale Medycznym w roku akademickim 2019/2020

w związku z zawieszeniem z powodu sytuacji epidemicznej w kraju

Procedura dyplomowania na I i II stopniu studiów wymaga, zgodnie z planem ramowym kierunku, zrealizowania i zaliczenia:

1. seminarium dyplomowego,
  2. pracowni licencjackiej lub magisterskiej,
  3. obrony pracy,
  4. egzaminu dyplomowego.

Konieczna jest pilna weryfikacja zaawansowania prac dyplomowych przez promotorów
i przekazanie do 10.04.2020 r. informacji o przewidywanym terminie ich ukończenia
i złożenia w dziekanacie.

Prace licencjackie, zazwyczaj poglądowe, mogą być realizowane na dotychczasowych zasadach, przy zapewnieniu prawidłowej komunikacji student-promotor (głównie on-line). Obrony i egzaminy dyplomowe, dla kandydatów, którzy zamierzają rekrutować się na studia II stopnia, powinny odbyć się do 15.07. 2020 r.

Grupa studentów kierunku optometria i protetyka słuchu będzie realizować w okresie
01.07 -10.09.2020 r. zaplanowane staże w ramach programu Studiujesz? Pracuj! W tym przypadku, również prace magisterskie muszą być złożone w dziekanacie do 30 czerwca
2020 r.

Prace magisterskie mają najczęściej charakter badawczy, co w obecnej sytuacji może nie zostać zachowane. Niezbędna jest weryfikacja przez promotora w porozumieniu ze studentem, zaawansowania pracy, stopnia przeprowadzenia niezbędnych badań, rozważenie zmniejszenia grupy badanej i/lub zakresu doświadczeń, modyfikacji tematu pracy za zgodą dziekana/prodziekana. Możliwa jest zmiana charakteru pracy z badawczej na poglądową.

Pozostawia się pozostałe etapy dyplomowania: sprawdzanie oryginalności pracy w systemie JSA oraz opinię recenzenta przed złożeniem pracy w dziekanacie. Te etapy mogą odbywać się, podobnie jak sprawdzanie pracy przez promotora, drogą elektroniczną.

Proponuje się, aby obrony i egzaminy dyplomowe mogły odbywać się on-line za pomocą komunikatorów (wideokonferencje, Teams).

Proces składania ukończonych prac dyplomowych i terminy większości obron mogą być niezagrożone po przyjęciu zaproponowanych rozwiązań.