Egzamin z 25-lecia

Piątek 24 listopada zgromadził pełną salę znamienitych gości z okazji Jubileuszu Wydziału Lekarskiego II. To już 25 lat odkąd Wydział Lekarski II funkcjonuje jako samodzielna jednostka, a sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania, pracy i wsparcia wielu osób. Stąd też wyjątkowym punktem jubileuszowej gali w reżyserii Danieli  Popławskiej z Teatru Nowego i dra Rafała Staszewskiego - Kanclerza UMP, było wręczenie ustanowionej przez Władze Wydziału nagrody KOMEDY 2017. Statuetki z rąk JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego i Dziekana prof. dra hab. Zbigniewa Krasińskiego odebrali profesorowie: Maria Borysewicz-Lewicka, Jacek Wysocki, Jerzy Sowiński, Marek Ruchała i Stefan Grajek. Jak podkreślała dr hab. Lidia Gil, prodziekan ds. nauki i stopni naukowych, współprowadząca Egzamin z 25-lecia, nagrody honorują osoby, których działalność i zaangażowanie w życie akademickie determinuje rozwój Wydziału, promując przy tym szlachetne postawy. Specjalnie dla nagrodzonych śpiewała Anna Mierzwa, aktorka Teatru Nowego, przy akompaniamencie Radosława Mateji  i Celiny Kotz.

Jubileuszowe spotkanie było okazją przede wszystkim do podziękowań, wspomnień i podsumowań.  "Przeegzaminowani" przed publicznością zostali JM Rektor prof . dr hab. Andrzej Tykarski i Dziekan Wydziału Lekarskiego II prof. dr hab. Zbigniew Krasiński. Wyjątkową niespodzianką dla gości była monografia obrazująca minione 25 lat, której przygotowania podjął się powołany przez Dziekana, zespół redakcyjny, na czele którego stanęli profesorowie: Bogdan Miśkowiak i Romulad Ochotny.

Uroczystość uświetnił, będący kontynuacją rozważań z Wieczoru Świętego Łukasza wykład prof. Stefana Grajka, po którym przed publicznością wystąpili Maja i Andrzej Sikorowscy.

Warto wspomnieć, że uroczystość odbyła sie pod patronatem Wojewody Wielkopolski Pana Zbigniewa Hoffmanna, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka.

Kolejny egzamin za 25 lat!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na stronie facebookowej Wydziału.