Informacja dla studentow
przyjętych na 1 rok studiów
OBOWIĄZKOWE TESTY POZIOMUJĄCE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Osoby przyjęte na 1 rok studiów na WSZYTKIE WYDZIAŁY oraz TRYBY, z wyjątkiem DIETETYKI SUM, BIOTECHNOLOGII SUM, OPTOMETRII SUM, KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNEGO, KIERUNKU LEKARSKIEGO i FARMACJI w roku akademickim 2024/25 winne są rozwiązać test poziomujący z języka angielskiego, który przeprowadzany jest na Platformie sOLAT
Studenci KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNEGO, LEKARSKIEGO, FARMACJI piszą test na pierwszych zajęciach w Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia przy ul. Parkowej 2
Logowanie na platformę sOLAT odbywa się poprzez link umieszczony w portalu kandydata, który jest dostępny po zatwierdzeniu przyjęcia na Uczelnię. Uwaga - link jest aktywny tylko 5 minut od zalogowania się na portal.
Po przejściu na platformę sOLAT należy wybrać u góry strony zakładkę „Courses” i wybrać kurs „Test poziomujący z języka angielskiego 2024/2025” klikając na jego nazwę lub przycisk Start.
Test każdy ze studentów może uruchomić i rozwiązać 1 raz.
Będzie on dostępny:
- od dnia 19 sierpnia od godziny 10:00 do dnia 27 września 2024 do godziny 10:00.
Po wejściu do kursu należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi rozwiązywania testu w sekcji „Informacje o teście” i dopiero wówczas przystąpić do rozwiązywania testu poziomującego, który znajduje się w sekcji „Test językowy”.
Po zakończeniu udzielania odpowiedzi należy zakończyć test i potwierdzić wysłanie wyniku. Gwarancją poprawności wysłania wyników jest wyświetlenie ilości punktów uzyskanych w rozwiązywanym teście.
W przypadku problemów technicznych proszę o kontakt z Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia - pod adresem: elearning@ump.edu.pl
Uwaga, bezpośrednio po uruchomieniu testu, należy go rozwiązać i wysłać wynik. Kolejne próba powrotu do testu nie będzie możliwa.
BEZ ROZWIĄZANIA TESTU KLASYFIKACYJNEGO Z JĘZYKA STUDENCI NIE BĘDĘ MIELI MOŻLIWOŚCI ZAPISANIA SIĘ NA FAKULTETY
SAMODZIELNE I RZETELNE ROZWIĄZANIE TESTU KLASYFIKACYJNEGO UMOŻLIWI PRZYPISANIE DO GRUPY NA ODPOWIEDNIM POZIOMIE JĘZYKOWYM. WYNIK NIE WPŁYWA NA OCENĘ KOŃCOWĄ Z LEKTORATU.
-----------------------------------------------------------------------------------
ZAPISY NA FAKULTETY
Do zaliczenia każdego roku konieczne jest uzyskanie odpowiedniej ilości punktów ECTS z przedmiotów fakultatywnych (zgodnie z ilością ECTS określoną w Ramowym Programie Nauczania). W celu zapisania się na zajęcia fakultatywne należy zalogować się do systemu WISUS. Zapisy rozpoczynają się:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szkolenie w zakresie ochrony danych osobowych (dotyczy wszystkich studentów)
dostępne przy logowaniu do systemu WISUS)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SZKOLENIE Z PRAW I OBOWIĄZKÓW STUDENTA
Obowiązkowe szkolenie z praw i obowiązków studenta przeprowadzane przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego (RUSS)
Przypominamy, że szkolenie jest OBOWIĄZKOWE, czyli konieczne w celu zaliczenia roku akademickiego.
--------------------------------------------------------------------
Dodatkowe informacje:
W innych sprawach dotyczących szkolenia proszę o bezpośredni kontakt z Inspektoratem BHP.
SZKOLENIE - PRZYSPOSOBIENIE BIBLIOTECZNE
(dotyczy wszystkich studentów)
Platforma LMS – od 1.10.2024 do 28.02.2025
KURS JEST OBOWIĄZKOWY
Szkolenie dedykowane jest studentom pierwszych lat studiów jednolitych magisterskich stacjonarnych i niestacjonarnych, pierwszych lat I stopnia studiów stacjonarnych.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt "Uniwersytet z Wyobraźnią"
Biuro Osób Niepełnosprawnych (BON) realizuje projekt "Uniwersytet z Wyobraźnią", którego głównym celem jest uczynienie naszego Uniwersytetu łatwiej dostępnym dla osób niepełnosprawnych,
zarówno pracowników jak i studentów.
W ramach projektu zajmiemy się zarówno dostępnością architektoniczną jak i cyfrową.
W domu studenckim Wawrzynek powstanie winda, zakupione zostaną również krzesła ewakuacyjne umożliwiające skuteczną pomoc osobom niepełnosprawnym w sytuacji zagrożenia.
Strony internetowe uczelni, a także systemy wewnętrzne zostaną zmodyfikowane tak, aby były bardziej przyjazne dla niepełnosprawnych użytkowników.
Rozpoczęło już działalność Centrum Wsparcia Psychologicznego dla wszystkich studentów UMP, gdzie psychologowie pełnią dyżury telefoniczne oraz stacjonarne.
Realizacja projektu potrwa do października 2023 roku.
WOLONTARIAT LUB PRACA ZAWODOWA W OCHRONIE ZDROWIA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ WIRUSA SARS-COV-2
– zasady zaliczania umiejętności praktycznych
W oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. oraz pkt. 4 komunikatu nr 1/2020 Prorektora ds. Dydaktyki z 5 listopada 2020 r. i informacji zamieszczonych na stronie dydaktyka w czasie covid-19, studenci studiów przygotowujących do wykonywania zawodów… lekarza dentysty, którzy w trakcie tego roku akademickiego będą wykonywali czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno-epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, mogą ubiegać się o zaliczenie części zajęć lub grup zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, do których w programie studiów zostały przypisane efekty uczenia się obejmujące umiejętności praktyczne, które nabyli w czasie wykonywania tych czynności; czynności te mogą być realizowane zarówno w oparciu o umowę wolontariatu jak i o inne formy pracy.
Studenci pozostałych kierunków proszeni są również o kierowanie podań do Dziekana Wydziału Medycznego za pośrednictwem UCOS.
Podania będą rozpatrywane indywidualnie podczas Posiedzenia Władz Dziekańskich.
Zasady ubiegania się o zaliczenie
LOGOWANIE DO SYSTEMU WISUS
NUMER SUBKONTA
Informujemy, że po zalogowaniu się do systemu rekrutacyjnego SZANSA, wchodząc w odpowiedni kierunek studiów, następnie w zakładkę ASIA, a dalej profil osobowy, znajdziecie Państwo zakładkę z wnioskiem o przydzielenie pokoju w Domu Studenckim, a także numer swojego albumu.
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wykorzystuje Wirtualny System Usług dla Studenta (WISUS). Numer albumu będzie niezbędny do zalogowania się do powyższego systemu.
Wirtualny System Usług dla Studenta (WISUS), jest dostępny pod adresem www.uczelnia.ump.edu.pl
Informacje niezbędne do logowania:
Użytkownik: s+numer albumu (np. s12345)
Hasło: numer PESEL, z możliwością późniejszej zmiany
Będąc użytkownikiem systemu WISUS, będziecie Państwo mieć dostęp do indywidualnego konta bankowego.
Wszelkie opłaty związane ze studiami, to jest:
- czesne za studia oraz opłaty za akademik
- opłata za powtarzanie zajęć oraz różnice programowe
- opłata za legitymację
- opłata za ubezpieczenie NNW
należy wnosić na swoje subkonto!!!!
Przydzielone konto zachowa swoją ważność przez cały tok studiów.
Korzystając z systemu WISUS, studenci mogą otrzymywać wiadomości na wewnętrzną pocztę elektroniczną.
Uczelniane konto poczty elektronicznej:
Użytkownik: numer albumu @student.ump.edu.pl
Hasło: PESEL, z możliwością późniejszej zmiany
Korzystanie z konta proszę traktować jako obowiązkowe. Pracownicy uczelni mogą posługiwać się tym adresem przy wysyłaniu różnego rodzaju informacji.
________________________________________________________________________
Studencka Poradnia Psychologiczna
___________________________________________________________________________