Ogólnopolskie Repetytorium Pulmonologiczne

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Już po raz czternasty zespół Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Repetytorium Pulmonologicznym, które odbędzie się w Poznaniu w dniach od 31 marca do 1 kwietnia 2017 roku. Celem konferencji jest przekazanie najnowszej wiedzy dotyczącej różnorodnych aspektów diagnozowania i leczenia chorób w kontekście praktycznym.

Jak co roku pierwsza część programu Repetytorium dotyczy tematu głównego, któremu poświęcamy kilka pierwszych sesji. W tym roku będzie to Tlenoterapia domowa. Wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez pulmonologów potrzebom przeprowadzimy również certyfikowane warsztaty praktyczne. Druga część Repetytorium, zatytułowana: Choroby płuc od A do Ż…,  ma na celu powtórkę i uaktualnienie wiedzy uczestników.

W ciągu ostatnich  lat bierzemy udział w dynamicznym rozwoju pulmonologii.

Optymalna diagnostyka i terapia chorób układu oddechowego implikuje konieczność współpracy lekarza rodzinnego i specjalistów innych dziedzin medycyny z pulmonologiem, co znajduje odzwierciedlenie w programie spotkania.

Serdecznie zapraszamy do Poznania wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji. Szczegółowe informacje nt. konferencji można znaleźć na stronie: www.repetytoriumpoznan.pl

Do miłego zobaczenia w naszym gościnnym mieście.

Prof. Halina Batura-Gabryel

Kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu