< Cofnij

Protetycy słuchu wyruszą z misją do Kamerunu

Protetycy słuchu wyruszą z misją do Kamerunu

 

Podczas kwietniowej wyprawy do Kamerunu protetycy słuchu (pracownicy Zakładu Protetyki Słuchu)-wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio przebadali 118 pacjentów, dopasowali 125 cyfrowych aparatów słuchowych, nakręcili 30 filmów instruktażowy, przeszkolili lokalny personel… i stwierdzili, że potrzeby wciąż są ogromne!

Na przełomie lutego i marca 2020 roku planujemy kolejną wyprawę w ramach programu „Protetyk Słuchu w Afryce”. Tym razem w centrum uwagi będą najmłodsi pacjenci. Żeby pomóc im wrócić do świata dźwięków potrzebne będą specjalne badania pediatryczne, dlatego do ekipy protetyków dołącza nowy specjalista.

Niepełnosprawni w Kamerunie są często traktowani jak ludzie gorszej kategorii. Im bardziej się wyróżniają tym bardziej są ukrywani i piętnowani. Szczególnie ciężki los spotyka niesłyszące dzieci, ponieważ najmłodsi żyjący w ciszy nie mają jak protestować! Zdarza się, że głusi nie wiedzą nawet jak mają na imię i ile mają lat.

Pomóż nam przywrócić słuch dzieciom z ośrodka misyjnego w Bertoua w Kamerunie. Przekaż dowolną, choćby symboliczną kwotę na konto Fundacji:
09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Z dopiskiem “Protetyk słuchu w Afryce”
Serdecznie dziękujemy!