I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej, które są wydarzeniem sportowym poprzedzającym XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Poznaniu już za nami. Hasło przewodnie Mistrzostw to „kopnij cukrzycę” z przesłaniem, że mając cukrzycę można, a wręcz trzeba być aktywnym fizycznie.

W ostatni weekend kwietnia Gniezno stało się stolicą słodkiej piłki nożnej. Do Gniezna przyjechali zawodnicy z całego kraju 23 drużyny i ponad 200 zawodników. Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia były  Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; Polskie Towarzystwo Diabetologiczne z Wielkopolskim Oddziałem PTD, Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej. Partnerami wydarzenia były firma NovoNordisk, Medtronic, Ascensia Diabetes Care oraz Diabetyk24.pl. Mistrzostwa uświetniły Patronaty Honorowe wzmocnione ufundowanymi pucharami i nagrodami Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Patronaty medialne portale: mojacukrzyca.org i Diabetologiaonline.pl oraz magazyn społeczno-edukacyjny Diabetyk. Wydarzenie wspierał i w nim uczestniczył Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski Michał Jeliński, który ufundował nagrody dla najmłodszej drużyny Mistrzostw.

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej to promowanie aktywnego stylu życia. Na gnieźnieńskich boiskach piłkarskie drużyny dzieci i młodzieży dały wyraz radości w zdrowej rywalizacji. Widowiskowe mecze i wiele pięknych bramek zachwycały kibiców i zachęcały do bycia aktywnym. Udział w turnieju piłkarskim był czymś więcej niż kopanie piłki, był czasem wspólnych spotkań, pogłębiania wiedzy o cukrzycy, wymiany doświadczeń, nawiązywania przyjaźni, ale przede wszystkim źródłem motywacji do lepszego leczenia cukrzycy.

Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz

Świetna gra drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej, CukierAsy Bydgoszcz z Cukier-Asami Poznań 1

Na pierwszym planie rozgrywki średniej kategorii wiekowej, z tyłu widoczne rozgrywki w najstarszej kategorii wiekowej

Akcja malowania flag drużynowych w miasteczku edukacyjnym z inicjatywy Wolontariuszy z Novo Nordisk