Inauguracja kierunku neurobiologia 2024/2025

Dnia 10 października 2024 roku odbyła się uroczysta Inauguracja kierunku neurobiologia, prowadzonego wspólnie przez cztery poznańskie uczelnie: Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Akademię Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

Wydziałowa uroczystość została  zorganizowana w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Przybyszewskiego 37a.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz i koordynatorzy kierunku z wyżej wymienionych uczelni, m. in.:

- z UAM - Prodziekan ds. Studenckich dr hab. Anita Szwed, prof. UAM, Prodziekan ds. Kształcenia dr Agnieszka Cieszyńska, prof. UAM oraz  koordynator kierunku neurobiologia dr hab. Paweł Marciniak,

- z AWF: Dziekan WNoZ  dr hab. Anna Demuth, prof. AWF, dr hab. Ewa Śliwicka – Prodziekan ds. Studiów, Koordynator kierunku neurobiologia,

- z UP - Prodziekan ds. Studiów kierunku neurobiologia dr hab. Paweł Kołodziejski oraz prof. dr hab. Joanna Śliwowska.

Naszą Uczelnię reprezentował Prodziekan Wydziału Medycznego prof. dr hab. Paweł Bogdański oraz koordynatorka kierunku neurobiologia – prof. dr hab. Jolanta Dorszewska.

Po przemówieniu Dziekanów czterech Uczelni, studenci kierunku neurobiologia złożyli ślubowanie, a następnie wykład pt. „fMRI w neurologii” wygłosił lek. Damian Pikor.

Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek, który był okazją do integracji  i wymiany zdań  między gośćmi, przedstawicielami władz oraz środowiskiem akademickim. Atmosfera wzajemnej życzliwości i współpracy podkreśliła symboliczne rozpoczęcie nowego roku pełnego wyzwań, ale i szans na dalszy rozwój oraz wspólne działania.

Poniżej zdjęcia z uroczystości.