w porozumieniu z Prof. dr hab. Ryszardem Marciniakiem,

Prorektorem ds. Studenckich i Dydaktycznych

po konsultacjach z Dziekanami Wydziałów i Kierownikiem CITK

1. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie zaliczeń i egzaminów w formie on-line są koordynatorzy zajęć po uzyskaniu akceptacji Dziekana (pismo z dnia 03.04.2020 – strona Wydziału Medycznego).

2.Na platformie OLAT udostępniony został kurs z rodzajami pytań oraz ustawieniami (m. in. braku powrotu do pytania i ograniczonym czasie odpowiedzi), które mogą wystąpić podczas testowania on-line. Kurs dostępny jest w WISUS – SYSTEMY – POLAT – Courses – Przykłady zastosowania nowych rodzajów pytań w teście (informacja również w Newsletter Dydaktyczny nr 18/2020 z 21 kwietnia 2020).

3. Podczas planowania egzaminowania on-line każdy Koordynator jest proszony o sprawdzenie, ile czasu jest potrzebne, aby przeczytać treść pytania i wybrać odpowiedź (dotyczy zarówno pytań zamkniętych jak i otwartych).

4. W przypadku pytań z wielokrotną poprawną odpowiedzią wykładowca powinien dodać napis „WIELOKROTNA ODPOWIEDŹ”.

5. Egzaminy przygotowane są w taki sposób, aby każdy zdający w tym samym czasie student miał identyczne pytania. Inna jest jedynie kolejność ich wyświetlania oraz kolejność odpowiedzi.

6. W przypadku, kiedy student odpowiada na pytania nie powinien korzystać z komunikatorów oraz innych zakładek. Czas, który Studenci spędzają na platformie jest zapisywany i w przypadku wystąpienia problemów technicznych – szczegółowo analizowany.

7. Ze względu na nielicznie występujące problemy techniczne zostały opracowane reguły rozpatrywania zgłoszeń, które każdy student akceptuje przed przystąpieniem do testu.

8. Ustalenie formy i terminu zaliczenia/egzaminu pozostaje w gestii Koordynatora zajęć we współpracy z Dziekanem właściwego Wydziału oraz CITK.

04.05.2020 r.                                                                     prof. dr hab. Maria Iskra

Dziekan Wydziału Medycznego