Przeprowadzanie zaliczeń i egzaminów on-line

Mając na uwadze ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz związane z tym ograniczenia, w tym wynikające w szczególności, z  rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020.515) i zarządzenia Rektora nr 28/2020 z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie organizacji pracy i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 wśród członków społeczności Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zaliczenia i egzaminy mogą być organizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Tą też metodą przeprowadzane być mogą zaliczenia i  egzaminy testowe na platformie OpenOLAT, przy zachowaniu postanowień zarządzeń Rektora nr 90/2017 z dnia 31 lipca 2017 r. w sprawie ustalenia „Procedury egzaminowania elektronicznego na platformie OpenOLAT” oraz nr 91/2017 w sprawie ustalenia „Regulaminu Egzaminów Testowych.

Zwracam uwagę, że:

1/ odpowiedzialnymi za przygotowanie zaliczeń i egzaminów w powyższej formie są koordynatorzy zajęć po uzyskaniu akceptacji Dziekana Wydziału / Dyrektora CNJA;

2/ bieżącą administrację platformy OpenOLAT oraz wsparcie techniczne zapewnia Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia oraz Dział Informatyki w zakresie posiadanych kompetencji;

3/ ustalenie formy i terminu zaliczenia /egzaminu pozostaje w gestii Koordynatora zajęć we współpracy z CITK i właściwym Dziekanatem;

4/ dziekanaty zobowiązane są koordynować terminarz zaliczeń / egzaminów;

5/ zaliczenia/ egzaminy muszą rozpoczynać się zgodnie z wcześniej podanym terminem i godziną;

6/ student przed przystąpieniem do zaliczenia/egzaminu jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem i jego zaakceptowania. Brak akceptacji regulaminu jest jednoznaczny z brakiem dostępu do zaliczenia /egzaminu;

7/ ze względu na formę on-line zaleca się:

8/ problemy techniczne mogą być zgłaszane przez egzaminowanego tylko w formie  PrtSc, przesłanego na adres elearning@ump.edu.pl - maksymalnie godzinę po zakończeniu testu.

W przypadku konieczności dostosowania metody przeprowadzenia zaliczenia czy  egzaminu w formie on-line, do uwarunkowań podyktowanych specyfiką zaliczenia/egzaminu, Dziekani Wydziałów / Dyrektor CNJA upoważnieni są do wprowadzenia odstępstw od ogólnie przyjętych w Uczelni zasad, przy zachowaniu istotnych regulacji w tym zakresie.

Prorektor ds. Studenckich i Dydaktycznych

prof. dr hab. Ryszard Marciniak