INFORMACJA DLA STUDENTÓW

INFORMACJA DLA STUDENTÓW UCZELNI MEDYCZNYCH Z UKRAINY

Szanowni Studenci,

uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapowiedziami, do końca marca 2022 r. zmienione zostaną zasady przenosin na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu dla osób studiujących w Ukrainie. W dniu 12 marca 2022 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Na jej podstawie na najbliższym posiedzeniu Senatu, które odbędzie się 23 marca 2022 r., procedowane będą zmiany w Regulaminie Studiów UMP, modyfikujące zasady przenosin studentów studiujących w Ukrainie.

Przyjęte zmiany zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej, a szczegółowe wytyczne dotyczące warunków przenosin na stronach internetowych stosownych Wydziałów.