Informujemy o możliwości ubiegania się o następujące nagrody:

Nagroda Naukowa Miasta Poznania i stypendia dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcie naukowe, które znalazło swój wyraz w publikacji, konstrukcji lub wdrożeniu wyników badań w okresie dwóch lat poprzedzających jej przyznanie.

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2017 roku.

Obowiązujący formularz oraz informacje znajdują się na stronie:

Nagroda Naukowa „Marii Curie”

Nagroda jest przyznawana przez władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie za wyjątkowo ważne dla danej dyscypliny naukowej indywidualne lub zespołowe osiągnięcia i odkrycia naukowe uzyskane w ostatnim roku, do których w szczególny sposób zaliczają się:
- oryginalne opublikowane prace naukowe (lub cykl prac), istotne dla dalszego rozwoju danej dyscypliny (lub wyróżniające się w danej dyscyplinie),
- monografie naukowe,
- patenty (wynalazki, rozwiązania technologiczne itp.),
- nowe metody badań.

Eksperci oceniający zgłoszenia biorą pod uwagę następujące kryteria:
- wartość naukową i oryginalność dzieła lub osiągnięcia,
- znaczenie pracy dla rozwoju dyscypliny (lub/i rozwoju kraju, regionu, Uniwersytetu, rozwoju cywilizacyjnego, gospodarczego, itd.),
- spodziewaną użyteczność osiągnięcia w różnych sferach nauki lub praktyki.

Laureatami Nagrody mogą zostać pracownicy UMCS lub innych uniwersytetów w Polsce. Wysokość nagrody to 30 tys. zł.

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2017 roku.

Obowiązujący regulamin oraz formularz wniosku znajdują się na stronie:

Nagrody Naukowe Wydziału Nauk Medycznych PAN:

- Nagroda Naukowa im. Jędrzeja Śniadeckiego

Nagroda przyznawana za najwybitniejsze wyniki badań naukowych, przyczyniające się do rozwoju nauk medycznych, niezależnie od dyscypliny, specjalności i zakresu prowadzonych prac.

- Nagroda Wydziałowa

Nagroda przyznawana za prace wyróżniające się osiągnięciami naukowymi, wykonywane całkowicie w kraju lub w kraju we współpracy z placówką zagraniczną zakończone i ogłoszone drukiem w ciągu ostatnich 3 lat. W przypadku współpracy w ośrodkiem zagranicznym, polski autor winien złożyć oświadczenie precyzujące udział wykonania badań w obu ośrodkach sygnowane przez autora zagranicznego. Winna być załączona zgoda współautorów zagranicznych na przedstawienie pracy do nagrody.

Nagroda Wydziałowa może być indywidualna lub zespołowa, za wyniki jednej pracy lub cykl prac. W przypadku nagrody zespołowej wkład pracy nagradzanych autorów nie może być mniejszy niż 25%.

Nagrody mogą być przyznane za pracę lub cykl prac, wykonanych całkowicie w kraju lub w kraju we współpracy z placówką zagraniczną, zakończonych i ogłoszonych drukiem w ciągu ostatnich 3 lat. W przypadku współpracy z ośrodkiem zagranicznym, polski autor winien złożyć oświadczenie precyzujące udział wykonania badań w obu ośrodkach sygnowane przez autora zagranicznego. Winna być załączona zgoda współautorów zagranicznych na przedstawienie pracy do nagrody.

Nagrody mogą być indywidualne lub zespołowe, przyznane za wyniki jednej pracy lub za cykl prac. w przypadku nagrody zespołowej wkład pracy nagradzanych autorów nie może być mniejszy niż 25%.

Termin składania wniosków upływa 31 maja 2017 roku.

Obowiązujący regulamin oraz formularz wniosku znajdują się na stronie: