Konkurs "Podaj Rękę"

Cel konkursu - powstanie projektów badawczych wykonywanych przez dwie jednostki  Wydziału Lekarskiego II, z których jedna znajduje się w pierwszym lub drugim kwartylu wg rankingu będącego załącznikiem do niniejszego dokumentu (określana dalej jako jednostka A) z jednostką ulokowaną w kwartylach trzecim lub czwartym (określaną dalej jako jednostka B)[1]. Rezultatem projektu muszą być co najmniej dwie oryginalne prace naukowe opublikowane w periodyku naukowym (jednym lub więcej) o punktacji MNiSW ≥25.             Nadrzędnym celem jest powiększenie dorobku publikacji całego WLII i przede wszystkim jednostek o mniejszym potencjale naukowym oraz istotnego zwiększenia szans na uzyskiwanie krajowych jak i zagranicznych grantów badawczych przez pracowników w nich zatrudnionych.

Zasady konkursu

Wnioski o dofinansowanie badań naukowych należy składać na załączonym formularzu w terminie do 31 maja 2017 (drogą e-mailową i w wersji „papierowej) w siedzibie Dziekanatu Wydziału Lekarskiego II. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 40.000,00 zł. Podział środków między aplikujące jednostki organizacyjne jest dowolny. Bezpośrednim dysponentem środków jest kierownik jednostki A lub B, lub też osoba przez nich wyznaczona.  Środki pieniężne uzyskane z dofinansowania nie mogą być przeznaczane na wynagrodzenia, delegacje[2] oraz zakup aparatury[3]. Maksymalny czas trwania projektu nie może być dłuższy niż 24 miesiące. Jedynym sposobem rozliczenia dofinansowania po upływie ww. 24 miesięcy jest przedstawienie dwóch lub więcej publikacji (lub decyzji o ich przyjęciu) w czasopiśmie (czasopismach) o punktacji MNiSW ≥25. Nie dopuszcza się rozliczania rzeczonego projektu cyklem publikacji o łącznej punktacji MNiSW ≥25. Brak przedstawienia takich publikacji będzie skutkował zmniejszeniem dotacji na działalność statutową w kolejnym roku o wartość przyznanego dofinansowania. Dotacja ta będzie umniejszona w proporcji 3:1 (jednostka A : jednostka B).

[1] Spis jednostek z podziałem na kwartyle został zaprezentowany na Radzie Wydziału Lekarskiego II w dniu 19.04.2017. Wykaz ten stanowi załącznik do niniejszego pisma.

[2] Wyjazdy szkoleniowe, wyjazdy na konferencje, opłaty konferencyjne itp.

[3] Przez aparaturę rozumie się urządzenia o wartości jednostkowej powyżej 3500,00 zł, jak również wszelkiego rodzaju sprzęt komputerowy i oprogramowanie